Drift Bed – Special Order
Special-order upholstered bed with fully wrapped headboard and footboard accented by a double-flange detail; available in Queen and King sizes and customizable cover tiers.
Our friendly team of furniture and mattress experts are here to help. Give us a call or text us so we can help make your shopping experience better.
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
The Drift Upholstered Bed, with its fully upholstered headboard and footboard, accented by a sophisticated double flange detail, brings a tailored yet relaxed presence to your bedroom retreat.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Queen | 67W X 92D X 58H |
|---|---|
| Size Options: | Yes |
| Queen: 67x92x58 | Yes |
| Queen | 83W X 92D X 58H |
| King: 83x92x58 | Yes |
| Available Covers: Tiers 1-12, COM | Yes |
| This product is temporarily unavailable in the customization tool. Our team is working to add it to the tool soon. | Yes |
| Dimensions | 92 × 83 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Fletcher |
| Features | Fabric |
"*" indicates required fields
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.