Midtown Bed -Special Order
Special-order upholstered bed offered in customizable fabrics and cover tiers, providing a stately, tailored centerpiece for the bedroom.
Our friendly team of furniture and mattress experts are here to help. Give us a call or text us so we can help make your shopping experience better.
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Description
Wrapped in a sophisticated fabric of your choice, the Midtown King Bed expresses a stately sense of style while still providing the ultimate in comfort and relaxation.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Size Options: | Yes |
|---|---|
| Available Covers: Tiers 1-12, L1-L2, COM | Yes |
| King | 66W X 87D X 64H |
| Queen 66x87x64 | Yes |
| King | 82W X 87D X 64H |
| King 82x87x64 | Yes |
Additional information
| Dimensions | 87 × 82 × 64 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Bed Size | King |
| Collection | Midtown |
| Features | Fabric |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.