Modern Brando Bed -Special Order
The glamorous Brando Bed is defined by an oversized, button tufted headboard upholstered in your fabric of choice.
Our friendly team of furniture and mattress experts are here to help. Give us a call or text us so we can help make your shopping experience better.
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Description
Product Details
| Queen | 67W X 89D X 80H |
|---|---|
| Size Options: | Yes |
| Queen: 67x89x80 | Yes |
| Queen | 83W X 89D X 80H |
| King: 83x89x80 | Yes |
| Queen | 83W X 93D X 80H |
| Cal King: 83x93x80 | Yes |
| Available Covers: Tiers 1-12, L1-L2, COM | Yes |
| Available with or without optional wall panels, add 80 inches to width for wall panels. | Yes |
| Queen width with panels: 147 | Yes |
| King/Cal King width with panels: 163 | Yes |
Additional information
| Dimensions | 93 × 83 × 80 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Modern |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Modern |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.