Panache Bed -Special Order
Upholstered bed with a button-tufted frame and nailhead trim, combining classic detail with available size options and customizable cover tiers or COM.
Our friendly team of furniture and mattress experts are here to help. Give us a call or text us so we can help make your shopping experience better.
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Description
Welcome cool composure into your bedroom with the Panache Bed, featuring an upholstered button-tufted frame edged with a stunningly graceful nail head trim.
Product Details
| Size Options: | Yes |
|---|---|
| Available Covers: Tiers 1-12, L1-L2, COM | Yes |
| Queen | 66W X 88D X 61H |
| Queen 66x88x61 | Yes |
| Queen | 82W X 88D X 61H |
| King 82x88x61 | Yes |
Additional information
| Dimensions | 88 × 82 × 61 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Traditional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Panache |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.