Restore Bed -Special Order
Fully upholstered bed with clean lines and a softly rounded headboard paired with a platform-style footboard; available in multiple sizes and cover tiers or COM.
Our friendly team of furniture and mattress experts are here to help. Give us a call or text us so we can help make your shopping experience better.
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
The Restore Bed features clean lines and a softly rounded, fully upholstered headboard paired with a platform-style footboard. Its versatile design makes it a striking focal point in contemporary, transitional, or minimalist interiors.
Product Details
| Size Options: | Yes |
|---|---|
| Available Covers: Tiers 1-12, L1-L2, COM | Yes |
| Full 64x86x54 | Yes |
| Queen | 70W X 91D X 54H |
| Queen 70x91x54 | Yes |
| Queen | 86W X 91D X 54H |
| King 86x91x54 | Yes |
| Queen | 82W X 95D X 54H |
| Cal King 82x95x54 | Yes |
| Dimensions | 95 × 82 × 54 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | White |
| Style | Contemporary |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Restore |
"*" indicates required fields
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.