Chevy Fabric Ottoman
Our friendly team of furniture and mattress experts are here to help. Give us a call or text us so we can help make your shopping experience better.
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Description
The finishing touch of the Chevy collection, this ottoman allows you to kick back in full cloud like comfort. This on-trend ottoman is just what you need to top off your living room look. With a plush, durable top cushion to stand up to everyday wear, the Chevy ottoman is what your living room has been missing.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Chevy |
|---|---|
| Material | Fabric |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Style | Transitional |
| Product Weight | 30 lb |
| Carton Volume | 9.100 |
| Carton Weight | 30.000 lb |
Additional information
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 36 × 19 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Chevy |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.