Ranger Leather Power Reclining Sofa with Console, Power Headrest, Lumbar, Heat & Massage
Our friendly team of furniture and mattress experts are here to help. Give us a call or text us so we can help make your shopping experience better.
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Bring the future of relaxation to your living room with the Ranger sofa. All of our cutting-edge relaxation features, in a show-stopping transitional package. Kick back in the Zero Gravity recline for completely weightless relaxation, while heat and air massage functions soothe all your tired muscles. Keep your devices charged up and within reach with USB-A and USB-C charging ports and wireless charging tray, located in the handy center console, complete with cupholders. It’s all possible with Ranger.
Features
| Power Reclining | Yes |
|---|---|
| Power Headrest | Yes |
| Power | Yes |
| Cupholders | Yes |
| Massage | Yes |
| Leather | Yes |
Product Details
| Collection | Ranger |
|---|---|
| Carton Volume | 55.230 |
| Carton Weight | 360.000 lb |
| Type | Reclining Sofas |
| Material | Leather |
| Product Weight | 360 lb |
| Weight | 360 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 86 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Collection | Ranger |
"*" indicates required fields
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.