Beautyrest Black™ Luxury Adjustable Base – Split Cal King
Split Cal King adjustable base with dual massage, head & foot tilt, and a Zero-G preset. Smart home connectivity enables easy control.
Our friendly team of furniture and mattress experts are here to help. Give us a call or text us so we can help make your shopping experience better.
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
SKU:
700754766-7571
Categories: Divided King, Full, Queen, Twin XL
Tags: Adjustable Bases, Beautyrest, Black, Massage
Description
This adjustable mattress foundation base features dual massage, head & foot tilt, Zero-G® preset & smart home connectivity to help you get the sleep you deserve.
Features
| Massage | Yes |
|---|
Product Details
| Dimensions | 84″L x 76″W x 8″H |
|---|---|
| Weight | 325 lbs |
Additional information
| Weight | 325 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 84 × 76 × 8 in |
| Brand | Beautyrest |
| Color | Black |
| Bed Size | Divided King, Full, Queen, Twin XL |
| Collection | Beautyrest Black Luxury Base |
| Features | Massage |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.