Utility Costco Exclusive
Our friendly team of furniture and mattress experts are here to help. Give us a call or text us so we can help make your shopping experience better.
This piece may have many different choices for your home and may be shown differently in our showroom than as pictured on website, price will vary depending on options chosen.
Gather around with friends and family at the contemporary styled Utility 7-piece dining set. With clean, on-trend lines in a rich, decadent walnut finish sure to elevate any dining room, this set beautifully blends style and performance. The table leaf provides the extra space you need when hosting, and seamlessly stores away to save space. The six dining chairs feature contoured seats upholstered in an ivory performance fabric that stands up to everyday use. With the style and durability of the Utility dining set, you’ll want to linger at the table long past dinner.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Utility |
|---|---|
| Carton Volume | 38.472 |
| Carton Weight | 174.000 lb |
| Product Weight | 174 lb |
| Weight | 174 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 92 × 30 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Collection | Utility |
| Features | Fabric |
"*" indicates required fields
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.